Načítání...

3 důvody proč se zbavit vlhkosti

Problém vlhkých zdí se vyskytuje u více jak 60 % všech domů starších 25 let. Ale nejen staré stavby se s tímto problémem potýkají. U nových domů přibývá případů, kdy se práce na horizontální izolaci stěn neodvedla dobře a funkčnost se zcela vytratila.

1. Úspora za energie

Vlhkost v domě výrazně zvyšuje náklady na provoz, vytápění objektu a následné opravy. Naopak pro srovnání – suché zdivo může ušetřit 30–40 % nákladů za energie na vytápění a to už je značný rozdíl.

2. Zvýšení celkové hodnoty nemovitosti

Zanedbaný stav a okem viditelná vlhkost a plísně zároveň snižují i celkovou hodnotu objektu. Což může být nepříjemné například ve chvíli, kdy se rozhodne svůj dům nechat ocenit a prodat. 

3. Zdravotní problémy

Vlhké zdi jsou navíc studené a pobyt mezi nimi není pouze pocitově nepříjemný, ale může být i zdraví škodlivý. Mezi největší rizika vlhkých stěn patří plísně, které mívají za následek vznik různých alergií a problémů s dýchacími cestami. Ty nemusí nastat ihned, ale dlouhodobý pobyt v místnosti s plísní zadělává na problémy ve stáří – potíže s klouby nebo kůží. Málo kdo si uvědomuje, že třeba astma, které trápí mnoho lidí na celém světě, souvisí právě s vlhkými stěnami, které jsou napadeny plísní.

Jak předejít vlhkosti v domě?

V dnešní době plné moderních technologií se ale těmto problémům dá úspěšně bránit. Odpovídá tomu mnoho odlišných výčtů řešení, které jsou více či méně invazivní. Pokud se problém s vlhkými zdmi a plísněmi týká i vás – neváhejte a začněte pracovat na jeho odstranění. Kontaktujte nás a my navrhneme vhodné řešení, které ve vašem domě zajistí dlouhodobě suché prostředí s kvalitními podmínkami pro pobyt v něm.

Kontakt

Dryout s.r.o.
IČ: 07036183
DIČ: CZ07036183

Obchodní podmínky

Napište nám