Načítání...

Co je to vlhkost a proč vzniká?

Vzlínající vlhkost nás trápí u mnoha staveb bez rozdílu jejich stáří. Velmi často se projevuje u starých budov a památek, které nemají žádné horizontální izolace. V posledních letech se ale můžeme setkat i s výskytem u mnohem mladších staveb a domů.

Jak k vlhkosti dochází?

Každá zem je přirozeně vlhká a zdi v domě se proto stávají snadnou transportní cestou pro vzlínající vlhkost. Mnohdy stačí i pouhé centimetrové porušení izolace a problém je na světě. Vlhkost se sice šíří pomalu, ale po několika letech dokáže zasáhnout podstatnou část objektu.

Řešení? Zastavení příčiny

Každý stavební materiál má svou vlastní strukturu s malými nebo velkými póry. Proto je nutné vždy myslet na kvalitní horizontální izolaci již při zahájení samotné stavby. U starších staveb je nutné provést tzv. dodatečnou horizontální izolaci, ať už v podobě podřezávání domů, chemických injektáží nebo kombinaci podobných stavebních metod.

Tyto zásahy jsou poměrně náročné a fungují jen v omezeném množství případů. Často jsou také doprovázeny vedlejšími nežádoucími efekty, které vedou k poškození statiky nebo popraskání zdravých zdí.

Lze vlhkost odstranit i bez přímého zásahu do objektu?

Šetrný přístup bez nutných zásahů do objektu nabízejí zařízení, která pracují na základě elektro-fyzikálního principu. Jedno z nich je i námi montovaný systém Dryout. Ten zajišťuje nejen odstranění vlhkosti ze zdiva, ale hlavně dlouhodobě vůbec nedovolí vodě, aby se do zdí dostala. Neřeší tak pouze okem viditelný problém, ale příčinu samotnou.

Kontakt

Dryout s.r.o.
IČ: 07036183
DIČ: CZ07036183

Obchodní podmínky

Napište nám